Práce


Práce při studiu

Práce při studiu je v Austrálii, oproti jiným zemím, mnohem jednodušší – pracovní povolení studenti získávají zároveň se studentským vízem. Mají tak jedinečnou příležitost si přivydělat a získat praxi v určitém oboru.  Naše agentura vám pomůže najít a připravit se na práci v Austrálii.

Podnikání

Pro ty, kteří s hledáním práce neuspějí, nebo jsou méně zdatní v angličtině, máme připravenou nabídku k podnikání. Stačí auto, skútr nebo kolo (zajišťujeme pronájem dopravních prostředků na týden zdarma a pak nabízíme jeho odkoupení za výhodných podmínek).


Práce v Austrálii bez studia

Lidé, kteří už nestudují a mají zájem o práci v Austrálii, mohou zažádat o pracovní víza. Zde se ale zohledňuje, v jakém oboru má žadatel praxi, na jaké úrovni je jeho angličtina atd. Je proto lepší vše předem prokonzultovat s imigračním právníkem, který vyhodnotí vaši situaci, poradí s vyplněním potřebných dokumentů a bude vás informovat o všech zákonných povinnostech a poplatcích spojených s žádostí.

Kontaktujte nás a my Vám zajistíme konzultaci s imigračním právníkem!

Pro cestovatele z České republiky, kteří by chtěli poznávat Austrálii a zároveň si přivydělávat např. na pokrytí nákladů, zatím Austrálie nemá tzv. WorkingHoliday visa, a proto není možné cestovat a zároveň pracovat. Jednání mezi Austrálií a Českou republikou nicméně probíhají a vypadá to, že WorkingHoliday visa by se mohla začít pro Čechy vydávat již příští rok.

Sledujte náš Facebook a Instagram a jakmile budou WorkingHoliday visa vydávána, budeme vás informovat!

Podmínky práce v Austrálii

Pravidla pro pracující studenty v Austrálii
  • Platnost pracovního povolení začíná s prvním školním dnem.

  • Je omezeno na 40 hodin na 2 týdny v době trvání kurzu, v období prázdnin je počet pracovních hodin neomezený.

  • Student může pracovat pro více zaměstnavatelů, je však nutné ohlídat si odpracovaný počet hodin dle výše uvedeného pravidla.

  • Při minimálně 6(ti) měsíčním studijním pobytu studenti platí výrazně nižší daně a mají nárok na jejich vrácení.


Podnikání při studiu v Austrálii

Možnosti podnikání jsou i pro studenty v Austrálii široké. Uplatnění tu najde každý, kdo umí péct, vařit, je umělecky založený (tancuje, zpívá, hodí se pro modeling atp.), umí řídit auto, skútr atd. Vhodnou příležitost k podnikání najdeme pro každého. Vydělat si peníze do začátku můžete např. využíváním aplikací jako je www.deliveroo.com.au a www.foodora.com.au. Ukážeme vám, jak se s aplikacemi pracuje, abyste vydělávali co nejvíce peněz. Studentům, kteří budou k podnikání (a nejen k němu) potřebovat auto, skútr nebo kolo, nabízíme výhodné pronájmy vozidel a lekce v řízení a dopravních předpisů.

Co je k podnikání potřeba?

Tzv. Australian Business Number (ABN). K jeho získání stačí platná pracovní víza a také Daňové číslo TFN, které budeš potřebovat při žádosti o ABN. Dostaneš ho hned po příletu.

Kdy začít s hledáním práce?

Sezónní práce se v Austrálii nejlépe najde s příchodem jara (od listopadu), kdy přijíždí i více turistů a také Australané více cestují. Nejhůře se naopak sezonní práce hledá v květnu a červnu. Poohlížet se po vhodné pracovní pozici je nejlepší už před odletem. Naše agentura ti s tím ráda pomůže. Máme stále aktuální nabídku volných pracovních pozic, z nichž si můžeš vybrat. Z naší pražské kanceláře dokonce můžeš zdarma zavolat svému budoucímu zaměstnavateli. My zatím vyřídíme všechny potřebné záležitosti.

Jaká je v Austrálii minimální hrubá mzda?

Minimální hodinová hrubá mzda je 17 AUD, o víkendech a státních svátcích se 1,5-2,5krát násobí. Mzda se vyplácí týdně nebo jednou za 14 dní na bankovní účet. Kolik si vyděláš, záleží na lokalitě, pracovní době i pozici, kterou budeš vykonávat. Obecně se dá počítat s výdělkem 17-30 AUD hrubého za hodinu.

Jak si mám co nejlépe připravit životopis a jaké další dokumenty budu potřebovat?
  • Životopis by měl být na jednu stranu A4. Musí být stručný a přitom musí dostatečně vyzdvihovat tvou praxi a dostupnost.

  • V CV zdůrazni zkušenosti a vzdělání potřebné pro práci, o kterou se ucházíš. Nezapomeň vypsat pozice, na kterých jsi pracoval/a, a jmenovat u nich seznam povinností a činností, které jsi vykonával/a.

  • Pokud nemáš mnoho zkušeností, neostýchej se vypsat letní brigády a stáže. Dej si ale pozor na „překvalifikovanost“ - někdy je spíš překážku.

  • K CV nezapomeň přiložit úvodní (motivační) dopis a podporující dokumenty (kopie certifikátů RSA, RCG, White/Green Card, reference).


Chcete více informací? Kontaktujte nás


AKTUÁLNÍ NABÍDKA PRÁCE:

Close